Hutnik lepszy od pierwszoligowca!

W ostatnim sparingu przed inIS DSC3727auguracją III ligi Hutnik zaprezentował dobrą formę i pokonał I-ligową Sandecję Nowy Sącz 4-0.

W składzie gości wystąpiło kilku graczy znanych z boisk wyższych lig jak: Korzym, Kapsa czy Kasprzak.
Ciekawsze sytuacje w meczu:
1-0 - 5 minuta. Marszalik dostał dobre podanie od Świątka, wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam, pewnym strzałem po długim słupku umieścił futbolówkę w siatce.
10 minuta. Akcja Sandecji. Ich napastnik wygrał pojedynek z Jaklikiem, oddał strzał, ale Zając pewnie obronił.
2-0 - 13 minuta. Sobala mając przed sobą tylko bramkarza huknął, golkiper nawet nie zareagował. Całą akcję zapoczątkował Gawęcki, który zagrał do Pachowicza, a ten mając obok obrońcę podał do nieobstawionego Sobali.
20 minuta. Świątek zagrywa do Pachowicza, ten decyduje się na strzał z 16 metrów, jednak zbyt lekko, Kapsa broni.
3-0 - 35 minuta. Pachowicz z 5 metrów kieruje piłkę do bramki. Akcję zainicjował Sobala na prawym skrzydle, wrzucając w pole karne, gdzie najpierw Gawęcki głową zgrał do Świątka, a ten następnie podał do niepilnowanego Pachowicza.
38 minuta. Marszalik przymierzył lewą nogą w słupek z rzutu wolnego, który sam wywalczył.
43 minuta. Kros Kołodzieja ze swojej połowy do Marszalika, ten dorzucił na głowę do Gawęckiego, który uderzył po koźle i piłka przeszła nad poprzeczką.
4-0 - 60 minuta. Marszalik popisuje się ładnym strzałem z 11 metrów w okienko. Akcja Lincy, który był faulowany w polu karnym, lecz sędzia zastosował przywilej korzyści.
65 minuta. Świątek zagrał wzdłuż bramki, Radwanek miał tylko dołożyć stopę, ale nie trafił z 5 metrów.
75 minuta. Ładna trójkowa akcja. Antoniak lewą flanką, zagrywa do Radwanka, ten z pierwszej piłki do Świętego, który też z pierwszej piłki strzela, jednak obok słupka.
80 minuta. Świeca strzela zza pola karnego, jednak niecelnie.

Sparing, 06.08.2018 – Stadion Hutnika
Hutnik Kraków - Sandecja Nowy Sącz 4-0 (3-0)
Marszalik 6, 60, Sobala 13, Pachowicz 35

HUTNIK: Zając - Jaklik (67.Ptak), Kędziora, Kołodziej (46.Bienias), Tetych (69.Antoniak) - Sobala (81.Sargsyan), Świątek, Pietrzyk (73.Reczulski), Gawęcki (46.Linca), Marszalik (75.Świeca) - Pachowicz (46.Radwanek)
SANDECJA: Kapsa - Smoleń, Szeliga, Grądziel, Ogorzały, Manoyan, Kasprzak, Wąchała, Tokarz, Korzym, Nowak oraz 8 rezerwowych

IS DSC3631IS DSC3725
za: www.nh2010.pl

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies