3L: Grad bramek w środku tygodnia [FOTO, WIDEO]

Rozgrywki Ekstraklasy z udziałem krakowskich zespołów dobiegły już końca, ale sympatycy futbolu z Grodu Kraka nie mogą narzekać na brak alternatyw - choć na nieco niższym poziomie. W środę, Garbarnia, Hutnik oraz rezerwy Wisły i Cracovii rozegrały kolejne mecze w ramach 30 kolejki. Liderujący Garbarze wygrali z drugim w tabeli Podhalem Nowy Targ 2:0 i na 4 kolejki przed końcem mają pięć punktów przewagi nad KSZO, które wykorzystało porażkę nowotarżan. Swoje spotkania wygrały również zespoły "zaplecza" Wisły oraz Cracovii i są bliskie utrzymania w gronie zaledwie ośmiu drużyn, które zapewnią sobie udział w przyszłorocznych, zreformowanych rozgrywkach III ligi (połączenie w jedną grupę dotychczasowych grup małopolsko-świętokrzyskiej oraz lubelsko-podkarpackiej).

W Oświęcimiu tamtejsza Soła podjęła rezerwy Wisły. Goście mocno weszli w mecz, strzelając pierwszą bramkę już po upływie nieco ponad 30 sekund, w 6 minucie prowadząc już 0:2. Gospodarzom udało się jednak doprowadzić do remisu i w 73' na tablicy widniał wynik 2:2. 10 minut później, prowadzenie dla gości odzyskał Marszalik (2:3). W doliczonym czasie gry, piłkarze obu ekip pozwolili sobie na konkretnie piłkarsko-ułańską fantazję, strzelając w bardzo krótkim odstępie czasu aż trzy bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:5, zaś hattricka skompletował Marszalik.

18.05.2016 - Oświęcim, stadion Soły
III liga: grupa małopolsko-świętokrzyska
Soła Oświęcim - Wisła II Kraków 3:5 (1:2)
3:5 Kevin Kuźba 90' +3
Soła: 96. Marcin Koper - 10. Paweł Cygnar, 11. Marcin Drzymont, 23. Dawid Dynarek (87' 17. Przemysław Knapik), 8. Konrad Furtak, 9. Mateusz Gleń, 20. Krzysztof Hałgas (63' 19. Igor Szopa), 15. Wojciech Jamróz, 7. Jakub Snadny, 6. Kamil Szewczyk (73' 18. Łukasz Ząbek), 2. Dawid Wadas
Wisła: 1. Mateusz Zając - 17. Jakub Bartosz, 19. Grzegorz Gulczyński, 4. Krystian Kujawa, 5. Piotr Żemło, 15. Grzegorz Marszalik, 21. Jakub Mordec, 10. Przemysław Porębski, 7. Mathieu Scalet, 22. Oskaw Wąsikowski (57' 25. Kevin Kuźba), 14. Szymon Witek

Rzuty rożne: 4-6

Hattricka zobaczyliśmy również na stadionie przy ul. Kałuży, gdzie rezerwy Cracovii, w derbowym starciu wysoko wygrały z Hutnikiem 5:1, a trzy bramki zdobył Krzysztof Szewczyk, zdobywając tym samym w obecnych rozgrywkach bramki nr 19,20 i 21. Pierwszą z nich jeszcze przed upływem pierwszej minuty, w czym duży udział miał Frątczak, który przy próbie wybicia piłki w środkową strefę nabił nacierającego napastnika Pasów. Przed przerwą "Szewa" podwyższył prowadzenie gospodarzy do 2:0. Po zmianie stron, obie ekipy stworzyły sobie nie mniej sytuacji (m. in. niestrzelony przez Hutnika rzut karny), niż w pierwszej połowie, zamykając mecz wynikiem 5:1