Fortuna 1 Liga: Sandecja Nowy Sącz bada opinię kibiców

25101538981801Śladem m.in. Lecha Poznań, Śląska Wrocław i Wisły Kraków, Sandecja Nowy Sącz przeprowadzi badanie opinii swoich kibiców. Każdy sympatyk Klubu może wyrazić swoje zdanie w specjalnej, internetowej ankiecie.

Głównym celem jest poznanie opinii kibiców w różnych tematach dotyczących działalności klubu w mijającym sezonie i wyciągnięcie wniosku na przyszły rok. Badanie przeprowadzi niezależna sportowa firma badawcza Sport Analytics.

Proces badawczy będzie dotyczył następujących aspektów funkcjonowania klubu:

- Frekwencja na meczach Sandecji Nowy Sącz,

- Bezpieczeństwo w dniu meczowym,

- Ty jako kibic,

- Usługi i infrastruktura klubu,

- Kontakt kibiców z klubem,

- Sprzedaż biletów.

- Badanie oparte jest na standardach badawczych wykorzystywanych w klubach europejskich. Dotyczyć będzie w zasadzie wszystkich kwestii związanych z komfortem kibica na stadionie w Nowym Sączu - mówi analityk Paweł Chmielowski.

- Zresztą nie tylko, bo w badaniu również znajduje się część otwarta, do wypełnienia z dowolnymi spostrzeżeniami na temat rozwoju Sandecji - dodał.

Zgodnie z konwencją statystyczną, usunięte zostaną wartości odstające (przypadkowe i nierealne). Badanie zostanie przeprowadzone na reprezentatywnej próbie kibiców klubu. Dzięki założonej metodologii z 95% pewnością osiągamy 3% błędu statystycznego. - Struktura populacji znana jest dzięki wcześniejszym badaniom populacji kibiców tak w trakcie uprzednich działań analityczno-statystycznych realizowanych na nasze potrzeby jak i innych firm badawczych - tłumaczy Paweł Chmielowski.

- Samo narzędzie oparte jest o dobre praktyki z klubów zachodnioeuropejskich - mówi Chmielowski ze Sport Analytics.

- Z założenia badanie powinno być cykliczne. Pierwszy pomiar pomoże klubowi zwrócić uwagę na niektóre aspekty jego działalności. Kolejne zaś będą już oceniały jego pracę. Obserwując badania np. w Premier League zauważaliśmy, że cykliczność badań jest kluczem do sukcesu w rozwoju relacji z kibicami - zakończył.

Dla kibiców, którzy wezmą udział w badaniu przygotowano atrakcyjne nagrody. 

W ramach podziękowania za poświęcenie swojego czasu klub przewidział cenne nagrody: 3 karnety na rundę wiosenną, 10 zestawów upominkowych, 3 piłki z autografami, oraz koszulkę klubową z podpisami zawodników. 

Cel badania jest jasny. Ma pomóc w przygotowywaniu rozwiązań najważniejszych problemów, podnosząc równocześnie jakość relacji z kibicami.

Dostęp do ankiety internetowej będzie otwarty od poniedziałku 8 października od godziny 9:00 do piątku 12 października do godz. 22:00. Dostępna jest ona pod tym linkiem --> LINK

Źródło i fot. www.sandecja.pl

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies