Fortuna 1 Liga: Sandecja Nowy Sącz wraca do historycznego herbu!

Herb 1Na zwołanej w dniu dzisiejszym konferencji prasowej Prezes MKS Sandecja S.A. - Tomasz Michałowski - ogłosił powrót klubu do historycznego herbu.

Prace nad prezentowanym emblematem trwały od lipca 2018 roku, a projekt nawiązuje do historycznego znaku KKS Sandecja, zbudowanego z tarczy przypominającej francuską średniowieczną, podzieloną na dwa pola – głowicę z nazwą „SANDECJA” oraz dolne pole wypełnione 4 pasami barwy białej i 3 czarnymi.

Pomiędzy pasami wpisano cyfry, układające się w rok założenia klubu. Znak występuje jedynie w formie jednokolorowej.  W komunikacji marketingowej klubu należy eksponować pozytywne cechy klubu, takie jak: lokalny charakter (symboliczne nawiązania do Krainy Lachów, Beskidu Sądeckiego). Przymiotniki oddające charakter to: lokalna, odważna, wyrazista, ascetyczna, klasyczna.

Znak MKS Sandecja Nowy Sącz S.A. ma konstrukcję quasi-heraldyczną, tj. zbudowany jest na tarczy przypominającej średniowieczną francuską, podzielonej na dwie części – głowicę i pole wypełnione 3 pasami barwy czarnej i 4 barwy białej. W głowicy znajduje się napis „SANDECJA” wykonany prostym krojem dwulementowym, na białych pasach zaś rok założenia „1910”. Znak zachowuje swoją formę niezależnie od tła, dzięki zastosowaniu zewnętrznego obrysu tarczy, barwy białej.

Znak Sandecji został precyzyjnie wyrysowany, a proporcje ustalone na siatce modułowej, w odniesieniu do grubości kreski pionowej glifów (liter i cyfr), widniejących na znaku. Moduł „X” siatki jest czterokrotnie szerszy od grubości kreski litery „D”, a cały herb ma proporcje 11x13 „X”. Glify w głowicy oraz na pasiastym polu zostały wyrównane w pionie („S” i „1” oraz „A” i „0”), by zachować równowagę kompozycyjną. Tarcza znaku jest symetryczna, a grubość obrysu wynosi 1,5 modułu „X”.

Herb 3

Źródło i fot. www.sandecja.pl

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies