SPARING: Sandecja Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice [FOTO]

W środę, kilka minut po godzinie 11:00, piłkarze Sandecji podjęli w nowosądeckich Biegonicach Puszczę Niepołomice. Dla obu zespołów był to pierwszy mecz kontrolny przed zbliżającym się sezonem. Dlatego też na boisku, obok znanych już kibicom obu drużyn piłkarzy zobaczyliśmy kilkanaście nowych twarzy, które w przypadku pozytywnych testów być może na dłużej zagoszczą w szeregach małopolskich zespołów.

Zwłaszcza drugoligowiec z Niepołomic potraktował wczorajsze spotkanie niezwykle "testowo", od razu po przyjeździe zaznaczając, że drużynę równie dobrze można w medialnych opisach nazwać z przymrużeniem oka "FC Testowani". W przerwie meczu, opiekun przyjezdnych - trener Tomasz Tułacz, kontynuując wątek, żwawo żartował, że może wymienić poszczególnych zawodników z imienia i nazwiska... odpowiednio - "zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany".  Więcej światła można rzucić na graczy, którzy ubrali wczoraj koszulki Sandecji. Wśród testowanych przez pierwszoligowca zawodników znaleźli się m.in. Sebastian Leszczak, czy Dawid Surma z rezerw Cracovii.

Mimo, że sam mecz nie zagwarantował takich emocji jak poczynania polskiej reprezentacji na trwających Mistrzostwach Europy, to dostarczył conajmniej kilku dobrych okazji bramkowych - po obu stronach boiska. W pierwszej odsłonie meczu najbliżej strzelenia bramki był Wojciech Trochim (Sandecja) - po jego uderzeniu w kierunku dalszego słupka futbolówka minęła już bramkarza Puszczy i zmierzała do siatki, ale sprzed linii bramkowej pół-wślizgiem wybił ją jeden z niepołomickich defensorów. Wcześniej, po krótkim rozegraniu rzutu wolnego i mocnym uderzeniu Trochima, ten sam golkiper wypuścił piłkę z "koszyczka", a dobitka po strzale głową wylądowała w bramce. Gol nie został jednak uznany - spalony.

Mijały kolejne minuty, mecz zbliżał się ku końcowi i wydawało się, że będzie to mecz golkiperów, którzy raz po raz ratowali swoje drużyny przed stratą gola. Podobać mógł się testowany przez Puszczę golkiper, który oprócz oparcia w swoich obrońcach (jak w przypadku opisywanej wyżej sytuacji Trochima) mógł liczyć również na swoją dobrą dyspozycję, kilkukrotnie efektownie wychodząc obronną ręką z bezpośrednich pojedynków z rywalami. Mimo wszystko obserwujący to spotkanie doczekali się jednak bramek. Pierwsza z nich padła w 87 minucie spotkania, gdy Dawid Sojda wykorzystał niepotrzebne/niepewne wyjście z własnej bramki Grzegorczyka, lobując golkipera Sandecji z 16 metra. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego wyrównali w doliczonym czasie gry, dosłownie w ostatniej akcji meczu. Zaczęło się od niepotrzebnego (zdaniem trenera Tułacza) faulu na odwróconym tyłem do bramki przeciwniku. Z mocnym uderzeniem z wolnego golkiper jeszcze sobie poradził, ale w obliczu sprytnie i szybko rozegranego kornera, po którym Leszczak dorzucił futbolówkę przed bramkę, nie udało mu się zachować czystego konta - piłkę głową do bramki z bliskiej odległości skierował Dawid Janczyk ustalając tym samym wynik meczu. Sandecja - Puszcza 1:1. Obie drużyny następne mecze kontrolne rozegrają już w sobotę. Sandecja zmierzy się w Biegonicach z Stalą Stalowa Wola, Puszcza w Mielcu zagra ze Stalą (tamtejszą) - beniaminkiem I ligi.

29.06.2016 - Nowy Sącz (stadion KS Biegoniczanka Nowy Sącz)
spotkanie towarzyskie: Sandecja Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)
Dawid Janczyk 90'+2 - Dawid Sojda 87'
Sandecja:
I połowa: Łukasz Radliński - Adrian Danek, zawodnik testowany, Mateusz Bartków, Kamil Słaby - zawodnik testowany, Grzegorz Baran, Wojciech Trochim, Maciej Małkowski - Bartłomiej Dudzic, Filip Piszczek
II połowa: Julian Grzegorczyk - zawodnik testowany (65' Adrian Danek), Michał Szeliga, Mateusz Bartków, Kamil Słaby - zawodnik testowany, Kacper Smoleń, Bartosz Kasprzak, zawodnik testowany, zawodnik testowany - Dawid Janczyk
Puszcza:
I połowa: zawodnik testowany - zawodnik testowany, Michał Czarny, zawodnik testowany, zawodnik testowany - zawodnik testowany, Wojciech Reiman, Maciej Domański, Daniel Sowiński, Kamil Łączek - zawodnik testowany
II połowa: zawodnik testowany - Łukasz Furtak, Damian Lepiarz, zawodnik testowany, zawodnik testowany - zawodnik testowany, Longinus Uwakwe, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Dawid Sojda - Filip Wójcik