Fortuna 1 Liga: Sandecja Nowy Sącz stawia na młodzież

Wiktor SzewczakNa oficjalnej stronie pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz pojawiła się informacja, iż dwóch nowych zawodników podpisało kontrakt z klubem. Tymi piłkarzami są Wiktor Szewczak oraz Sebastian Wąchała. Obaj to 17-letni adepci Akademii Sandecja.

Pierwszy z nich wystepuje na pozycji obrońcy. W Akademii Sandecja przeszedł przez wszystkie kategorie wiekowe. Większość czasu trenował pod okiem trenera Marka Zagórskiego, a w klasie sportowej był także podopiecznym trenerów Roberta Kubieli i Adama Ciastonia.

Drugi jest nominalnym napastnikiem. Do Akademii Sandecja dołączył w 2016 roku z klubu MUKS Halny Kamienica, gdzie trenował pod okiem trenera Janusza Piotrowskiego. W szkółce klubu z miasta nad Dunajcem, podobnie jak poprzednik, pracował z trenerem Markiem Zagórskim. Również trenerzy Adam Ciastoń i Robert Kubiela mieli wpływ na szkolenie 17-latka.

Sebastian Wąchała

Wiktor oraz Sebastian są jednymi z pierwszych beneficjentów zmian oraz nowej strategii Klubu. Grupa TOP TALENT, w której znaleźli się wyróżniający zawodnicy z roczników 2000-2003 ciągle ewoluuje oraz jest pod stałą obserwacją sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny, a także władz Klubu. Została ona utworzona pod koniec zeszłego roku. Efekty pracy zawodników z tej ekipy zaowocują podpisanymi kolejnymi kontraktami z młodymi adeptami Akademii.

Źródło i fot. www.sandecja.pl

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies