Fortuna 1 Liga: Davit Manoyan opuścił Nowy Sącz

Davit ManoyanNa swojej oficjalnej stronie internetowej pierwszoligowa Sandecja Nowy Sącz poinformowała, że w dniu dzisiejszym jej zawodnikiem przestał być Davit Manoyan. Umowa z Armeńczykiem została rozwiązana za porozumieniem stron.

Zawodnik grający na pozycji ofensywnego pomocnika urodził się 5 lipca 1990 w stolicy swojego kraju, Erywaniu. Od początku swojej kariery do 2016 roku bronił on barw klubu ze swojego miasta, Pjuniku, gdzie zdobył 4 tytuły mistrza Armenii, 5 krajowych pucharów i 2 superpuchary. Następnie przeniósł się na Cypr gdzie występował w Karmiótissy Páno Polemidión oraz AS Néa Salamís Ammochóstou. Na początku 2018 roku powrócił do swojej ojczyzny. W barwach Alaszkertu Erywań zdobył piąte w swojej karierze mistrzostwo kraju.

Jest również 26-krotnym reprezentantem swojego kraju. W seniorskiej kadrze zadebiutował w 2009 roku. Do zespołu Sandecji dołączył podczas lipcowego zgrupowania we Lwowie jako wolny zawodnik. W bieżącym sezonie wystąpił w dziewięciu spotkaniach ligowych (każdorazowo wchodząc z ławki rezerwowych - przyp .red.); nie zdobył żadnego gola.

Nowym klubem 28-latka został macedoński FK Rabotnički. Jest to czwarty zespół tamtejszej ekstraklasy, który w 18 kolejkach zdobył 26 punktów. Według zawartej umowy były gracz "Biało-czarnych" ma tam występować przez najbliższy rok.

Źródło i fot. www.sandecja.pl

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies