Fortuna 1 Liga: List do Prezesa Rady Ministrów

List do PremieraTemat nowego stadionu miejskiego w Nowym Sączu żyje odkąd tamtejsza Sandecja awansowała do LOTTO Ekstraklasy (miało to miejsce w sezonie 2016/17 - przyp. red.). Mimo zapewnień poprzednich władz miasta obiekt do tej pory nie powstał. Widząc to kibice "Biało-czarnych", idąc w ślady Prezydenta Ludomira Handzla, postanowili napisać list do Premiera Mateusza Morawieckiego.

Urząd Miasta Nowego Sącza wspiera akcję kibiców i mieszkańców Nowego Sącza, zbierania podpisów pod petycją do Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie wsparcia budowy Stadionu Miejskiego im. Ojca Władysława Augustynka. Podczas briefingu prasowego poinformował o tym dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek. - Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz radni Rady Miasta Nowego Sącza wysłali list do Premiera w sprawie wsparcia budowy stadionu. Kibice Sandecji, wsparci przez radnego Grzegorza Fecko, zwrócili się do mnie o pomoc w zorganizowaniu akcji podpisów pod apelem, który także trafi do Premiera. Jest to apel mieszkańców miasta i kibiców. Podpisy będą zbierane do 22 lutego w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Szwedzkiej 2 - powiedział.

Apel, pod którym będą składać podpisy wszyscy ci, którzy chcą, aby budowa stadionu została wsparta finansowo z budżetu państwa, odczytał wiceprezes Stowarzyszenia Kibiców Sandecji Radosław Stawiarz:

Szanowny Panie Premierze!

My, mieszkańcy Nowego Sącza oraz kibice Miejskiego Klubu Sportowego „Sandecja” S.A., zwracamy się do Pana Premiera z prośbą o wsparcie finansowe planowanej przez samorząd Miasta Nowego Sącza budowy Stadionu Miejskiego im. Ojca Władysława Augustynka, który według nas jest inwestycją o szczególnym znaczeniu dla nowosądeckiego sportu. Nasz Klub w przyszłym roku będzie obchodził 110-lecie istnienia, a nowy stadion byłby dla niego idealnym prezentem jubileuszowym.

Obecny obiekt nie spełnia wymogów stawianych przez PZPN do gry w I Lidze, nie mówiąc o Ekstraklasie. W poprzednim sezonie, gdy drużyna będąca chlubą i dumą naszego Miasta, grała na najwyższym szczeblu rozgrywek, my kibice, aby wspierać piłkarzy, byliśmy zmuszeni dojeżdżać na mecze do oddalonej o ok. 100 km Niecieczy. Wstydziliśmy się, że drużyna o tak bogatej historii i tradycji, skazana była na granie na obcym terenie. Choć dla zagorzałych miłośników futbolu dojazdy nie stanowiły większych problemów, to jednak dla piłkarzy wiązały się one z dużym obciążeniem.

Aktualnie zespół doskonale radzi sobie na zapleczu Ekstraklasy. Wspieramy drużynę, wypełniając podczas meczów trybuny stadionu po brzegi. Zmagania te oglądamy jednak na obiekcie z odległych lat, w warunkach uwłaczających współczesnym standardom piłkarskim. Stadion, zlokalizowany przy ul. Kilińskiego 47, jest przestarzały i nie nadaje się do modernizacji.

Miasto Nowy Sącz podjęło już działania związane z budową nowego stadionu dla naszej ukochanej drużyny. Obecnie, na podstawie wykonanej koncepcji, opracowany jest projekt na budowę obiektu na ok. 8200 miejsc. Odbywałyby się tam koncerty oraz inne wydarzenia kulturalne i oczywiście przede wszystkim sportowe. Byłoby to swoiste centrum rekreacyjne Nowego Sącza, impuls do dalszego rozwoju miasta, dla którego nowoczesna i nieodstająca od obecnie obowiązujących standardów infrastruktura, jest niezbędna.

Nie da się ukryć, iż jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, które, bez wsparcia środków z budżetu państwa, będzie niezwykle ciężko zrealizować. Podczas jesiennej kampanii wyborczej poparcie dla inicjatywy deklarowali ponad podziałami wszyscy kandydaci, biorący udział w ostatnich wyborach samorządowych.

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz radni miejscy zwrócili się w specjalnym piśmie do Pana Premiera o wsparcie finansowe budowy nowego stadionu. My w pełni popieramy starania władz miasta.

Obecny Rząd troszczy się o zrównoważony rozwój całej Polski, w tym również terenów zlokalizowanych poza wielkimi metropoliami. Mamy nadzieję, że politycy dostrzegą palącą potrzebę budowy stadionu w Nowym Sączu. Dlatego liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

Mieszkańcy Nowego Sącza

Do składania podpisów pod apelem namawiał także radny Rady Miasta Nowego Sącza Krzysztof Ziaja. - Chcę zadeklarować, że podejmę działania idące w tym kierunku, aby ten apel z listami poparcia znalazł się u wszystkich radnych. Chcę, aby także oni włączyli się do zbierania podpisów, aby była to akcja ponad podziałami politycznymi. Zaangażujmy się w pracę na rzecz naszego miasta, poprzez zebranie jak największej ilości podpisów. Zachęcam wszystkich, podpiszcie się pod tym apelem - skomentował.

W Centrum Informacji Turystycznej przy Szwedzkiej 2, które czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz w soboty od 9:00 do 13:00, będzie można składać podpisy. Można tam także przynosić wypełnione listy poparcia.

Źródło i fot. www.nowysacz.pl

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies