F1L: Sandecja pozyskała golkipera z Zabrza

Daniel BielicaCzwartym zawodnikiem, który w obecnym okienku transferowym wzmocnił zespół Sandecji Nowy Sącz został Daniel Bielica. Podopiecznym trenera Tomasza Kafarskiego został na zasadzie rocznego wypożyczenia.

20-latek jest wychowankiem Zaborza Zabrze. Stamtąd przeniósł się do juniorów zabrzańskiego Górnika. W minionym sezonie zadebiutował w pierwszym zespole 14-krotnych Mistrzów Polski. Miało to miejsce w pucharowym starciu przeciwko Unii Hrubieszów ("Górnicy" wygrali 9:0 - przyp. red.). Oprócz tego bronił także w meczach z Rozwojem Katowice (Totolotek Puchar Polski) oraz Arką Gdynia (LOTTO Ekstraklasa). Więcej razy strzegł bramki rezerw zespołu prowadzonego przez Marcina Brosza; w drugiej drużynie "Trójkolorowych" wystąpił łącznie 24 razy.

- Daniel przychodząc do Sandecji dostaje dużą szansę, żeby zaistnieć w dorosłej piłce. Oczywiście najpierw musi wygrać rywalizację z Szymonem Tokarzem. Jeśli chodzi o jego umiejętności to wyróżnia się on dobrym oraz pewnym chwytem, dobrą grą nogami, a także młodością, która jest niewątpliwie sporym atutem. Mam nadzieję i wiarę w to, że uda nam się poukładać współpracę z bramkarzami, dzięki czemu wszyscy będziemy się rozwijać - powiedział trener sądeckich golkiperów, Richard Zajac.

Źródło i fot. www.sandecja.pl

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies