#RazemDlaŁukasza

RazemDlaŁukaszaNiedawno w sieci pojawiłą się bardzo przykra wiadomość o poważnej chorobie piłkarza, Łukasza Derbicha. 36-latek cierpi na przewlekłą niewydolność nerek. Jedynym ratunkiem dla niego jest przeszczep, a potem długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Wobec tego Sandecja Nowy Sącz postanowiła zorganizować akcję #RazemDlaŁukasza.

Na czym ona polega? Klub przekazał na aukcję meczową koszulkę z podpisami wszystkich zawodników drużyny i do tego samego nominuje kolejny zespół. Ten ma 2 dni na to, by zrobić dokładnie to samo. Licytacje odbywają się na oficjalnych, klubowych FanPage'ach, a wpłaty należy dokonać poprzez portal zrzutka.pl (link do zbiórki dla Łukasza --> https://zrzutka.pl/derbichlukasz). Cała uzbierana w ten sposób kwota zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację byłego piłkarza m.in. Cracovii, czy też Ruchu Chorzów.

Link do licytacji Sandecji Nowy Sącz --> TUTAJ

Łukasz od dziecka grał w piłkę nożną. Ten sport to jego pasja, miłość i praca. Wychodząc na boisko zawsze daje z siebie 100% i zostawia serce na murawie. Nigdy nie odpuszcza i walczy do końca. Od wielu lat robi to, co sprawia mu dużo radości. Dzień 16 listopada 2019 roku nie różnił się od innych. Łukasz zagrał mecz w KS Opatówek i wrócił do domu. Nie wiedział, że to będzie jego ostatni mecz. Następnego dnia źle się poczuł, dostał wysokie ciśnienie i ból głowy. Jego stan zdrowia na tyle się pogorszył, że dnia 20 listopada 2019 roku trafił na SOR w Kaliszu, a następnie na odział nefrologii z podejrzeniem zapalenia nerek. Po paru dniach spędzonych w szpitalu i przeprowadzonych badaniach okazało się, że Łukasz cierpi na przewlekłą niewydolność nerek. Szok. Wtedy jemu i jego rodzinie zawalił się świat. Do dnia dzisiejszego ani on, ani jego najbliżsi, nie mogą pogodzić się z tym, że już nie wróci na boisko.

Aktualnie Łukasz jest w szpitalu, gdzie przechodzi szereg badań oraz utrzymującą go przy życiu dializę. Czeka na dawcę nerki, następnie przeszczep, a potem chce podjąć walkę o powrót do zdrowia. Po wyjściu ze szpitala czeka go codzienna, wyczerpująca dializa otrzewnowa. Do podjęcia tej walki na czas oczekiwania na dawcę, a potem na podjęcie rehabilitacji potrzebne będą środki pieniężne.

Źródło i fot. www.sandecja.pl

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies