1L: Wyrównane starcie w Krakowie

3D DSC 0044Po zwycięstwie 3:0 nad SMS Spałą w poprzedniej kolejce siatkarze KS AGH Kraków liczyli na podtrzymanie passy i kolejną wygraną w meczu z APP Krispol Wrześnią. Niestety, goście okazali się minimalnie lepsi i wygrali 2:3 (23:25, 25:23, 17:25, 25:20, 12:15). Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale na koniec więcej spokoju wykazali siatkarze Krispolu i wygrali oni 25:23. Druga partia była równie zacięta, jednak tym razem to akademicy zwyciężyli do 23. W trzecim secie zawodnicy spod Gniezna zdecydowanie zwyciężyli krakowian, pokonując ich aż 25:17. W czwartym secie siatkarze z Małopolski na nowo uwierzyli w swój sukces, ponieważ tę partię wygrali do 20 i doprowadzili do tie breaka. W nim niestety znów więcej wyrafinowania i doświadczenia pokazała drużyna z Wrześni i wygrali go oni 15:12.

Nie można powiedzieć, że gospodarze grali źle lub bez zaangażowania. Był to mecz bardzo wyrównany, w którym nawet jedna źle odbita piłka mogła mieć przykre konsekwencje w późniejszych etapach seta. Tym razem to Krispol minimalnie wygrał, ale w następnej rundzie wynik może być odwrotny.