I Liga Siatkarzy: AZS AGH tym razem pokonani [Foto, Wideo]

3D DSC 7218W meczu 9 kolejki I ligi siatkarzy zawodnicy KS AGH Kraków przegrali na własnym parkiecie z zespołem KSP Siedlce 1:3 (19:25, 25:23, 18:25, 27:29). Jest to druga porażka z rzędu akademików, ponieważ w poprzednim tygodniu w Pucharze Polski przegrali z drużyną Ślepsk Suwałki 1:3.

3D DSC 7228W I secie zdecydowanie lepsi byli podopieczni Witolda Chwastyniaka, którzy wygrali go 25:19. Nie mieli nic do powiedzenie gospodarze, ich ataki były bardzo niecelne. Duży wkład w zwycięstwo KSP miał Krzysztof Gibek, który swoimi serwisami wyprowadził gości na kilkupunktowe prowadzenie w decydującym momencie partii.
II set to już odmiana gry akademików, którym udało się zwyciężyć 25:23. Tak kolorowo nie było jednak w kolejnej partii, w której znów dużo lepsi byli siedlczanie i pewnie wygrali do 18. W ostatnim, bardzo wyrównanym i pełnym emocji secie, obie drużyny grały już na równym poziomie, jednak zimną krew w ostatnich minutach partii zachowali goście, którzy po przewagach pokonali zespół Andrzeja Kubackiego 29:27.
Dzięki temu zwycięstwu KSP Siedlce przesunęli się na 5 miejsce, przeganiając między innymi KS AGH, którzy tracą do siedlczan jeden punkt.
W następnej kolejce KS AGH podejmie na wyjeździe Stal Nysę, a KSP Siedlce rozegra mecz u siebie z Krispol Wrześnią.