I Liga Siatkarzy: Akademicy nie zawiedli

3d 25198832W meczu 13. kolejki I ligi siatkarzy KS AGH Kraków podejmował u siebie SMS PZPS Spała. Akademicy wygrali to spotkanie, tak jak to w tym sezonie lubią wygrywać najbardziej, czyli 3:1 (25:14, 22:25, 25:17, 25:17).

3d 25139291

Po ostatniej porażce na swoim parkiecie, drużyna z Krakowa pokazała charakter. Akademicy rewelacyjnie weszli w mecz i w pierwszym secie całkowicie zdominowali przyjezdnych, wygrywając 11 punktami. W drugiej partii rywalizacja się wyrównała, gracze ze Spały „dojechali” na spotkanie i po emocjonującym widowisku wyrównali stan meczu wygrywając seta 25:22. Na trzeciego seta, gospodarze wyszli mocno zmotywowani, co poskutkowało kolejną dobrze rozegraną partią i następnym wygranym setem (25:17). Czwarta partia okazała się ostatnią, Krakowianie podtrzymali swoją dobrą grę i wygrywając ponownie 25:17, przypieczętowali swoją bezdyskusyjną przewagę.

Porażka w dzisiejszym meczu nie jest jednak jedynym problemem SMS’u. Kolejną złą informacją dla trenera, zespołu i sympatyków zespołu ze Spały jest uraz Damiana Czetowicza, który musiał opuścić boisko w czwartym secie.

Po spotkaniu przy ulicy Piastowskiej SMS PZPS Spała ciągle zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, a drużyna AGH Kraków wskoczyła na siódmą lokatę. W przyszłym tygodniu Akademicy zmierzą się z Krispolem Września, a SMS podejmie u siebie Ślepsk Suwałki.