KS AGH Kraków: Sezon się skończył, zaczęły się play-off

3D DSC 8868Siatkarze AZS AGH Kraków zagrali już dwa mecze z drużyną Ślepsk Suwałki w play-off, my jednak rozpatrzymy sobie teraz rundę zasadniczą, dzięki której akademicy grają w ogóle w kolejnej fazie rozgrywek.

Przez wszystkie 22 spotkania, jakie drużyna Andrzeja Kubackiego rozegrała w rundzie zasadniczej, 12 zostało przez nią wygranych, a 10 orzegranych. Jest to według mnie dobry bilnas, patrząc na klasę innych zespołów. Ostatecznie zajęli oni 6 miejsce w tabeli. Ogólnie udało im się zgromadzić 37 punktów, a więc tylko jedno oczko mniej niż Stal Nysa, a o 3 do drużyny Krispolu Września.  Przez wszytkie spotaknia wygrali 44 sety, przegrywając 39. Sądzę, że na miano najlepszego zawodnika tego sezonu wyrósł nam Roman Kącki. Dysponuje on świetnym serwisem, przy czym jest on także skuteczny w ataku i pewny w obronie. Nie chcę umniejszać zasług innych zawodników i sztabu trenerskiego, ale wydaje mi się, że ten przyjmujący z Krakowa naprawdę dał wiele swojej drużynie. 

Teraz czekamy już tylko na dwa kolejne mecze z zespołem Ślepsk Suwałki, które odbędą się w Krakowie w sobotę i niedzielę. Zapraszamy wszystkich do kibicowania i jednocześnie przypominamy, że nasz serwis będzie prowadził transmisję live z tego wydarzenia. 

agh suwalki 2018

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies