KS AGH Kraków: Krakowianie w czwórce!!!

IS DSC2516Po pięciu meczach w pierwszej rundzie play-off w I Lidze Siatkarzy zawodnicy KS AGH Kraków wygrali z drużyną Ślepska Suwałki 3:2 w meczach. Było to dość zaskakujące zwycięstwo, patrząc na to, że krakowianie po rundzie zasadniczej zajmowali 6 miejsce, a zespoł z Suwałk 3. Jak widać jednak, statystyki nie grają, co pięknie pokazali w tych pięciu meczach akademicy.

Co ciekawe, żaden z pięciu meczów, rozgrywanych w tej rundzie przez krakowian nie skończył się innym wynikiem niż 3:0 dla którejkolwiek ze stron. Pierwszy pojedynek, rozgrywany w Suwałkach 24 lutego, zakończył się zwycięstwem AGH właśnie 3:0. Jednak już następnego dnia zrewanżowali się zawodnicy z Suwałk, którzy pokonali krakowian 3:0. Musiały zatem zostać rozegrane jeszcze dwa mecze w Krakowie. Gdyby którakolwiek z drużyn wygrała oba spotkania, to ona cieszyłaby się z awansu do nastęnej rundy. Jednak i te mecze nie przyniosły roztrzygnięcia. Pierwszy mecz w Krakowie skończył się zwycięstwem przyjezdnych 3:0, a dzień później to akademicy cieszyli się z wygranej 3:0. W takim wypadku losy awansu decydowały się na hali w Suwałkach, gdzie zimną krwią i opanowaniem wykazali się siatkarze z Krakowa, którzy pewnie pokonując Ślepsk Suwałki 3:0 zagwarantowali sobie miejsce w najlepszej czwórce sezonu.

Gratulacje należą się całemu sztabowi trenerskiemu, kibicom, ale przede wszystkim zawodnikom, którzy swoją świetną dyspozycją zaskoczyli nas wszystkich i pokonali, wydawałoby się, lepszego przeciwnika.

Już w najbliższą sobotę czekają nas emocje w półfinale gdzie przeciwnikiem Krakowian będzie drużyna Lechii Tomaszów Mazowiecki.

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies