Siatkarze AGH zagrają o trzecie miejsce w sezonie

IS DSC2484Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonuje w Krakowie AZS AGH 3:2 po niesamowitym  siatkarskim widowisku. Choć pierwszy set był zdominowany przez siatkarzy Lechii która pokonała krakowian 25:18 to następne partie mogły się podobacz widzom gromadzonym w hali przy ul. Piastowskiej. Po tym zimnym kuble wody siatkarze AGH podjeli w drugim secie wyrównaną walkę z przeciwnikiem wygrywając ostatecznie seta 24:26. Po tym zaskakującym obrocie spraw tomaszowianie znów wygrali pewnie trzeciego seta 25:19. Akademicy nie zrażeni takim obrotem spraw znów powalczyli  i po ciężkich bojach wygrali czwartego seta 25:22. Tak oto nastał piąty set. Obie drużyny walczyły jak lwy doprowadzając do gry na przewagi, w której okazali się siatkarze Lechii którzy zwyciężyli 27:25. Było to drugie zwycięstwo Lechii i to ona zagra w finale ligi AZS Częstochowa, a młodzi siatkarze AGH mogą ten sezon juz uznać naprawdę za bardzo udany. Przed nimi jeszcze starcie o trzecie miejsce z Krispolem Września znów w formule do trzech zwycięstw.

24-03-2018 Krispol Września - AZS AGH Kraków
25-03-2018 Krispol Września - AZS AGH Kraków
07-04-2018 AZS AGH Kraków - Krispol Września

2 mecz półfinału ligi

AZS AGH Kraków - Lechia Tomaszów MAzowiecki 2-3 (18:25, 26:24, 19:25, 25:22, 25:27)

stan rywalizacji 0-2