Sezon coraz bliżej

Do rozpoczęcia nowego siatkarskiego sezonu w Bronowicach pozostały nieco ponad 2 tygodnie, co w świetle kilkumiesięcznej przerwy w rozgrywkach jest czasem względnie krótkim. Dlatego też nadchodzące dni będą ostatnimi okazjami do tego, by jeszcze przed inauguracyjnym spotkaniem doszlifować wspólnie opracowane rozwiązania, a także pozwolić sobie na ewentualne "innowacje" we wcześniejszych założeniach. Po ubiegłotygodniowym turnieju w Tarnowie również w najbliższy weekend siatkarki Bronowianki nie będą "próżnować". Już w piątek udadzą się do Jaworzna, by w trakcie dwóch dni rozegrać kolejne sparingowe spotkania.

W Jaworznie czeka je mała "powtórka z rozgrywki", bowiem jedną z drużyn, z którymi się zmierzą będzie dobrze im znany zespół tarnowskiego PWSZ. Oprócz Tarnowianek po drugiej stronie siatki zawodniczki z Krakowa zobaczą również drugoligowe zespoły - Sokoła 43 AZS AWF Katowice oraz MCKiS Jaworzno.

Turniej zostanie rozegrany w systemie "każdy z każdym" (każda z drużyn rozegra zatem 3 mecze). Zwycięstwa 3-0 oraz 3-1 będą premiowane trzema punktami (0 punktów dla zespołu przegrywającego), a wygrana 3-2 będzie równoznaczna z podziałem trzech punktów na oba rywalizujące zespoły (2 punkty dla wygranych, 1 dla przegranych). O kolejności w końcowej tabelce będą decydować kolejno - liczba zdobytych punktów, bezpośredni wynik meczum, stosunek setów oraz stosunek małych punktów. Oprócz pamiątkowych pucharowych dla każdej z drużyn organizatorzy przewidzieli nagrody zawodniczki dla najlepszych zawodniczek z danego zespołu. Zawody zostaną rozegrane w obiekcie Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie (ul. Krakowska 8). Kibicu siatkówki - jeśli tylko będziesz w pobliżu - przybywaj!
HARMONOGRAM
Piątek, 12.09
16:00 KS Bronowianka Kraków - UKS PWSZ Tarnów
30 minut po zakończeniu tego spotkania: MCKiS Jaworzno - Sokół 43 AZS AWF Katowice
Sobota, 13.09
10:00 MCKiS Jaworzno - UKS PWSZ Tarnów
30 minut po zakończeniu: KS Bronowianka Kraków - Sokół 43 AZS AWF Katowice
16:00 UKS PWSZ Tarnów - Sokół 43 AZS AWF Katowice
30 minut po zakończeniu: MCKiS Jaworzno - KS Bronowianka Kraków