CLJ: Remis w meczu nadziei [FOTO]

To był bardzo istotny mecz dla zespołów zainteresowanych utrzymaniem na poziomie Centralnej Ligi Juniorów. Zajmujące obecnie pozycję w grupie spadkowej KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (14 miejsce), podjęło na własnym boisku MKS Ełk - znajdujący się 1 punkt za niedzielnymi gospodarzami (18 - KSZO, 17 - Ełk). Dzień wcześniej swoje mecze "zgodnie" przegrały ekipy wyprzedzające rywali niedzielnego pojedynku - zarówno AP TOP Biała Podlaska (12 - ostatnie premiowane utrzymaniem miejsce - 25 punktów) jak i Stal Rzeszów (13 - 21 punktów). Stawka meczu była zatem ogromna, a potencjalny zwycięzca na 4 kolejki przed końcem sezonu mógł zrobić nieśmiały krok w stronę utrzymania.

Ciekawie zapowiadający się mecz zakończył się "rozczarowującym", na dodatek bezbramkowym remisem. Choć sytuacji nie brakowało - zwłaszcza w drugiej połowie, gdy gospodarze długimi minutami zakładali rywalom iście "hokejowy zamek", stwarzając sobie szereg okazji. Najlepszą z nich zmarnował w 59 minucie Mateusz Madej, który w 59 minucie podszedł do rzutu karnego, przegrywając jednak bezpośredni pojedynek z Wojciechem Muzykiem. Golkiper gości nie dał się zaskoczyć, a obroniona jedenastka była tylko jedną z nut jego bramkarskiego koncertu (12 obronionych strzałów). Piłkarze z Ełku, którzy przetrzymali napór KSZO w końcówce zwęszyli swoją szansę.

W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę (za uderzenie rywala łokciem) zobaczył Piotr Pyskary, a cała sytuacja podziałała na przyjezdnych mobilizująco. Na tyle, by w 93 minucie wyłożyć jednemu ze swoich piłkę meczową. Po tym uderzeniu piłka leciała w stronę opuszczonej przez Dulnego bramki, ale z interwencją zdążył jeden z jego obrońców, pełnym rozpaczy wślizgiem wybijając futbolówkę na róg. Po wznowieniu gry w szesnastce KSZO konkretnie się zakotłowało, ale tym razem Dulny pozostał na posterunku pewnie wyłapując niegroźne (acz w groźnej sytuacji) uderzenie rywala. KSZO - MKS Ełk 0:0, co z pewnością nie zadowala żadnej ze stron. Zwłaszcza, że każda z ekip stworzyła sobie w niedzielę okazje na wygranie meczu. Remis i "tylko" 1 wywalczony punkt mimo wszystko pozwoliły obu ekipom zmniejszyć stratę do wyprzedzających ich drużyn i zachować matematyczne szanse na utrzymanie. Na 4 kolejki przed końcem KSZO do miejsca dającego utrzymanie (12. AP TOP Biała Podlaska) traci sześć punktów, Ełk - siedem. Oba zespoły wyprzedza jeszcze Stal Rzeszów, którą Biała Podlaska wyprzedza o cztery punkty. Rozgrywki juniorskie rządzą się swoimi prawami, często o losach meczu decyduje forma dnia, bądź strzał życia. Dlatego też nie ma co "dodawać/odejmować" punktów przed rozstrzygającymi spotkaniami. A patrząc na terminarz drużyn z miejsc 12-15...może być bardzo ciekawie...