Bronowianka zagrała w Widzew Cup

dsc 0010W dniach 25 i 26 marca 2017 roku w Łodzi na obiekcie Chojeńskiego Klubu Sportowego odbyła się I edycja turnieju "Widzew Cup". Kraków reprezentowały dwie drużyny: Bronowianka Kraków oraz Cracovia Kraków.
Zespół z Bronowic w grupie zagrał z Górnikiem Łęczna, Concordią Elbląg oraz z warszawską szkółką Barcelony, czyli Escola Varsovia. Pierwszy mecz z zielono-czarnymi krakowianie przegrali 0:1 po bardzo wyrównanym spotkaniu. Był to typowy mecz do jednej bramki. Duma Lubelszczyzny strzeliła pierwszego gola, po czym ustawiła autobus, przez co drużynie Rafała Słoty nie udało się doprowadzić do wyrównania.
Drugi mecz z zespołem z Elbląga Bronowianka wygrała spokojnie 2:0. Drużyna z Krakowa zdecydowanie przeważała i zasłużenie zwyciężyła. Wszystko teraz miało rozstrzygnąć się w ostatnim meczu z Escola Varsovia. Krakowianom wystarczyła wygrana jedną bramką, ale tylko jeżeli jest to wynik 2:1, 3:1 itd. Niestety drużyna z Warszawy okazała się lepsza, szybciej grała piłką i zdecydowanie wygrała mecz 2:0.

dsc 0002
Bronowiczanie zajęli więc 3 miejsce w grupie i czekały ich rozgrywki w Lidze Europy. Pierwsze dwie drużyny z każdej grupy grały jakby nowy turniej, tzn. Ligę Mistrzów, a trzecia i czwarta grały w Lidze Europy. Pierwszy mecz rozegrali oni z Falubazem Zielona Góra i bezproblemowo wygrali 4:0. Kolejny mecz to pojedynek z Akademią Piłkarską Reissa. Ten mecz, kolejny bardzo wyrównany, w podstawowym czasie gry zakończył się remisem 0:0, a w rzutach karnych lepsi okazali się poznaniacy, którzy pokonali Bronowiankę 3:2. Przedostatni mecz w turnieju rozegraliśmy z Juventus Academy Piekary Śląskie. Ten mecz krakowianie wygrali 1:0. Ostatni pojedynek to mecz o 5 miejsce w Lidze Europy przeciwko drużynie SMS Łódz. To spotkanie również zakończyło się zwycięstwem zespołu z Bronowic aż 4:1.
Ostatecznie Bronowianka Kraków zajęła 5 miejsce w Lidze Europy i 21 w całym turnieju. Jednak już za miesiąc czeka ich kolejny turniej w Opalenicy.
Bronowianka Kraków: Mateusz Bartusik, Patryk Godycki, Piotr Bandura, Andrzej Wiśniewski, Kacper Wolicki, Filip Kozłowski, Karolina Gec, Karol Sałamaj, Oliwier Jarosz, Jan Ziewiec, Sebastian Sarkowicz, Jakub Krzyżanowski, Kacper Ozimek, Jerzy Okręglicki, Dominik Duniec

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies