Mistrzostwa Świata w Rock and Rollu akrobatycznym

3d dsc 4866W weekend 6-7.04.2019 roku w Krakowie, w budynkach klubu sportowego Bronowianki odbyły się mistrzostwa świata w Rock and Rollu akrobatycznym. Tancerze z wielu państw zjechali się do Polski, aby pokazać swoje umiejętności na największej takiej imprezie w całym roku. Turniej stał na wyskoim poziomie, a także organizatorzy nie zawiedli. Wszystko było przygotowane naprawdę perfekcyjnie.

Sam turniej odbywał się na największej hali w budynku Bronowianki, ale w zasadzie wszystkie inne pomieszczenie również były wypożyczone tancerzom. Na mniejszej hali mogli się rozgrzewać, tuż obok miejsca występowania znajdowały się szatnie dla zawodników. Po wyjściu na piętro na zawodników i zawodniczki czekała restauracja serwująca obiady i przekąski. Na trybunach nie siedzieli tylko kibice, ale także sędziowie, którzy na bieżąco informowali o wynikach przez swoje tablety. Mistrzostwa były organizowane przez Klub Sportowy "Podwawelski", który prowadzi sekcję Rock and Rolla w Krakowie. Ich zawodnicy reprezentują Polskę na międzynarodowych turniejach, a także zdobywają indywidualne sukcesy. Rock and Roll akrobatyczny to bardzo dynamiczny sport, podczas którego na parkiecie znajdują się pary lub formacje taneczne. Taniec jest bardzo żywiołowy, co pozwala oglądać go z prawdziwym zainteresowaniem.

3d dsc 4739Na turniej do Krakowa zjechali się najlepsi tancerze z róznych stron Europy. Najbardziej reprezentowane były: Francja, Ukraina, Rosja i Węgry. Zawody były rozgrywane w kilku kategoriach: Formacje Juniorek, Młodzik, Młodzik Młodszy, Klasa Główna CS, Formacje Seniorek, Junior, Klasa Główna FS i Formacje Juniorów. Wyniki prezentują się następująco (prezentujemy tylko zwycięsców w każdej kategorii):

Kategoria "Formacje Klasy Głównej": Strategic Brilliant (Rosja)

Kategoria "Klasa Główna CS - program taneczny": Sergey Svirin i Angelina Mushto (Rosja)

Kategoria "Klasa Główna CS - akrobacje": Sergey Svirin i Angelina Mushto (Rosja)

Kategoria "Młodzik Młodszy": Dmytro Potaman i Amaliya Kryklyva (Ukraina)

Kategoria "Młodzik": Attila Ancsak i Julia Okros (Węgry)

Kategoria "Formacje Żeńskie": Party Team (Węgry)

Kategoria "Formacje Junior": Home Alone (Węgry)

Kategoria "Klasa Główna FS - program taneczny": Ivan Kudryashov i Margarita Charkovskaya (Rosja)

Kategoria "Klasa Główna FS - akrobacje": Ivan Kudryashov i Margarita Charkovskaya (Rosja)

Kategoria "Junior": Maksym Manzhos i Oleksandra Shamrai (Ukraina)

Kategoria "Formacje Seniorek": Sol Invictus (Węgry)

3d dsc 47373d dsc 47593d dsc 47433d dsc 4791

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies