3L: Nowa Huta dzielnicą lidera!

Huta Dzielnica LideraKtóra z drużyn uzyska awans z piłkarskiej IV grupy III ligi? - tym pytaniem kibice piłkarscy w Krakowie i Lublinie żyją od połowy marca. Przez okres prawie dwóch miesięcy sprawę komentowali przedstawiciele zainteresowanych drużyn, działacze lokalnych związków piłkarskich, piłkarskiej centrali oraz liczni dziennikarze sportowy.

Przedstawiciele Hutnika o komentarz poprosili nawet renomowane kancelarie prawne zajmujące się prawem sportowym. Wszystkie opinie jednoznacznie wskazały, że w przypadku przedwczesnego zakończenia ligi zwycięzcą powinien zostać obecny lider czyli Hutnik Kraków.

- Bardzo byśmy chcieli aby rozstrzygnięcia zapadły w sposób sportowy. Po to prowadzimy kluby, po to się angażujemy. Wszystkim zależy na tym, byśmy grali i rywalizowali na boisku - zapewnia Artur Trębacz, prezes Hutnika - Jednak jestem pełen obaw, że rozegranie wszystkich pozostałych ligowych kolejek może okazać się niemożliwe.

Niestety odwołanie rozgrywek od IV ligi czy rozgrywek młodzieżowych wskazuje na to, że III liga może nie wznowić swoich rozgrywek w tym sezonie. Pandemia koronawirusa w sposób brutalny uświadomiła nam, że nie byliśmy przygotowani na taki stan rzeczy. W ciągu ostatnich lat nikt nie myślał, że władze piłkarskie będą musiały zmierzyć się z podjęciem tak trudnych decyzji. W związku z tym, klub sportowy Hutnik przygotował pamiątkową serię gadżetów, a swoją kolekcję nazwał "Huta Dzielnicą Lidera".

- Panująca na świecie sytuacja jest sytuacją wyjątkową, czymś czego nikt nie był w stanie sobie wyobrazić. Pomimo tego, że od teraz nasze życie zmieni się, to jednak miesiące marzec i kwiecień na długo pozostaną w pamięci wszystkich - mówi Marcin Kądziołka, specjalista ds. marektingu i PR - Stąd pomysł na wypuszczenie serii gadżetów, która przypominać będzie nam po latach o tych wydarzeniach i o tym w jakim momencie koronawirus zastał nasz klub. W końcu przytrafiło się to w momencie kiedy liderem III ligi grupy IV był Hutnik, a Nowa Huta dumnie nosiła nazwę "Dzielnicy lidera".

Wprowadzone do sprzedaży gadżety w oryginalny sposób o tym informują. Z grafiki dowiedzieć się możemy kim według słownika języka polskiego jest lider, jak wygląda tabela i regulamin rozgrywek na stronie Lubelskiego Związku Piłki Nożnej oraz jaki był wynik bezpośredniego spotkania pomiędzy Hutnikiem i Motorem Lublin. Kubeczki, magnesy, podkładki pod myszkę oraz puzzle są do zakupienie poprzez sklep internetowy Hutnika pod adresem: sklep.nh2010.pl

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies