3D Sport - Wszystkie wymiary sportu

Kuriozalna decyzja MZPN-u !

IS 3

Komunikat o zaskakującej treści ukazał się dziś na stronie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Dawno już nic z wydarzeń piłkarskich mnie tak nie zbulwersowało. Zwykle nie komentuję decyzji Związku, ale tym razem muszę – no po prostu MUSZĘ!

 

Całość komunikatu streścić można w jednym zdaniu. Kibice Beskidu Andrychów mają zakaz wyjazdowy na całą rundę jesienną! Powód? Nie podano.

Nie podano, bo trudno przypomnieć sobie, aby w rundzie wiosennej kibicie Beskidu doprowadzili do zamieszek na tak wielką skalę, aby karać ich na zakazem wyjazdów na całą rundę.

Decyzja jest kuriozalna a Związek wyraźnie dał nią do zrozumienie, że zorganizowane grupy kibiców przyjezdnych są niepożądane na meczach piłki nożnej. Padło na kibiców Beskidu, bo tylko Oni w IV lidze są na tyle zorganizowaną grupę kibiców, która gotowa jest pojawiać się na każdym wyjazdowym meczu swojej drużyny.  
Kibice z Andrychowa, ani mi brat ani swat, nawet nie byłem nigdy na ich obiekcie. Miałem okazję zobaczyć ich na innych stadionach. Jakoś nie czułem się zagrożony. Święci nie są, czasem narozrabiają (jak to kibice) zgodzę się z tym, że za pewne ich czyny karać należy. Tak samo jak kibiców każdej innej drużyny.

Zakaz wyjazdowy to KARA.
Kara to dolegliwość dla podmiotu prawa będąca sankcją za NIEPODPORZĄDKOWANIE  się normom prawnym.

 A więc pytam! Za jakie konkretnie czyny zostali ukarani kibice Beskidu Andrychów???

No chyba, że wracamy do starych sprawdzonych metod i wydajemy wyroki decyzją administracyjną nie sądową.
Ostatni znany mi przykład „kary prewencyjnej” na terenie Rzeczypospolitej, to Bereza Kartruska. Zostać pensjonariuszem tego Miejsca Odosobnienia, mógł każdy na podstawie widzimisię sanacyjnej władzy.
Teraz na podstawie widzimisię, MZPN-u do spółki z przedstawicielami klubów IV ligi  -  kibice z Andrychowa mają siedzieć na dupie a nie plątać się po innych boiskach.  

Uzasadnienie podane w komunikacie jest po prostu śmieszne.
 „Przedstawiciele klubów IV ligi grupa zachodnia, na spotkaniu organizacyjnym przed rozgrywkami sezonu 2018/2019 w Krakowie, jednogłośnie opowiedzieli się za nieprzyjmowaniem zorganizowanych grup kibiców Beskidu Andrychów na swoich stadionach."
Z jakiego powodu? Trąd mają?
Po co takie kluby w ogóle zgłaszają się do rozgrywek, skoro nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa na swoim obiekcie?

Miałem okazję w tym roku, zobaczyć mecz-kuriozum w Barcicach, gdzie miejscowi działacze spanikowali przed kibicami Hutnika a ich obawy były do tego stopnia bezzasadne, że nawet Policja, nie wyrażała sprzeciwu, aby kilkuset fanów z Nowej Huty (w tym rodziny z dziećmi) oglądało mecz zza ogrodzenia.

Najłatwiej wszystko zakazać, pozamykać – jak to powiedział w jednym z odcinków Ucha Prezesa, genialnie parodiujący Jarosława Kaczyńskiego – Robert Górski.

Tak, racja. Najłatwiej. Kluby niech mają święty spokój. Po co nam fani obcej drużyny? Żebyśmy za ochronę dodatkowo płacili?

A po co Panowie gracie w piłkę? Dla siebie? To nie lepiej sobie na łące pokopać?

Jestem za przestrzeganiem prawa. Jestem za karaniem kibiców za bójki na stadionach. Jestem za tym aby karać za rzucanie pirotechniką (rzucanie – NIE ODPALANIE).
Ale do jasnej cholery, aby karać, nawet w najbardziej drakoński sposób całkiem niewspółmiernie do winy (co w świecie futbolu jest normą), musi być najpierw przewinienie!

Więc pytam po raz drugi!

Za jakie grzechy ukarani zostali fani Beskidu???

Dariusz Grochal

Treść komunikatu MZPN:

Wydział Gier MZPN przychylił się do wniosku Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich MZPN i nie wyraził zgody na wyjazdy zorganizowanych grup kibiców Beskidu Andrychów.
Wniosek Komisji
W imieniu Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich MZPN w Krakowie wnioskuję do Wydziału Gier MZPN w Krakowie o wydanie decyzji w sprawie nie wyrażenia zgody na wyjazdy zorganizowanych grup kibiców Beskidu Andrychów w IV lidze zachodniej w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019.
Uzasadnienie:
1. Uczestnicy spotkania w Urzędzie Miasta w Andrychowie w dniu 3.08.2018 roku (protokół do wglądu w MZPN - wnioski w protokole), jednogłośnie opowiedzieli się za w/w propozycją.
2. Przedstawiciele klubów IV ligi grupa zachodnia, na spotkaniu organizacyjnym przed rozgrywkami sezonu 2018/2019 w Krakowie, jednogłośnie opowiedzieli się za nieprzyjmowaniem zorganizowanych grup kibiców Beskidu Andrychów na swoich stadionach.
Józef Cichoń
Przewodniczący Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich MZPN w Krakowie

za: mzpnkrakow.pl

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies