Mistrzem Polski jest Wisła! [FOTO, WIDEO]

3D DSC 9762Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków po raz trzeci z rzędu sięgnęły po Mistrzostwo Polski. W tegorocznych finałach, dość szybko bo zaledwie w trzech spotkaniach (rywalizacja do trzech wygranych) pokonały zawodniczki bydgoskiego Artego, z którymi w ostatniej kolejce sezonu regularnego uległy wysoko w Krakowie, różnicą 15 punktów - 62:77. Krakowianki łatwo przebrnęły przez ćwierćfinał, ale do rozstrzygnięcia półfinałowej rywalizacji ze Ślęzą Wrocław potrzebowały już pięciu spotkań (3:2).

Jednak by sięgnąć po złote medale, krakowiankom wystarczył już "dystans" tylko trzech meczów. W środę, w spotkaniu decydującym o losach tegorocznego finału Wisła wygrała z Artego 53:48, a kluczową dla wyniku okazała się trzecia, wygrana różnicą siedmiu punktów kwarta. Wcześniej, obie ekipy "solidarnie", wygrały kwarty w takich samych rozmiarach - odpowiednio 12:16 i 16:12. W czwartej odsłonie dzisiejszego meczu, koszykarki z Bydgoszczy zredukowały stratę tylko o dwa oczka i krakowianki mogły cieszyć się z końcowego sukcesu. Mistrzem Polski jest Wisła!