F1L: Nieudany powrót na K47

SANSKR glowneNieudany powrót na własny stadion zanotowali piłkarze Sandecji Nowy Sącz, bowiem w zaległym meczu 6. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrali oni ze Skrą Częstochowa, 0:1. Gola, który dał gościom zwycięstwo strzelił Mikołaj Kwietniewski, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Michala Pitera-Bučko. Dla zawodników z miasta pod Jasną Górą była to czwarta wygrana z rzędu.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Duża w tym zasługa golkiperów - Dawida Pietrzkiewicza oraz Mateusza Kosa. Pierwszy trzykrotnie fantastycznymi interwencjami powstrzymał podopiecznych trenera Jacka Rokosy. Natomiast drugi świetnie dyrygował częstochowską obroną, a po kąśliwym uderzeniu Damiana Chmiela instynktownie sparował piłkę na rzut rożny. W drugiej części gry goście osiągnęli niewielką przewagę, którą udokumentowali w 74. minucie. Wówczas Mikołaj Kwietniewski pewnym strzałem z jedenastu metrów pokonał bramkarza "Biało-czarnych"; wcześniej we własnym polu karnym faulował Michal Piter-Bučko. Jak się okazało był to jedyny gol, jaki padł tego wieczoru przy Kilińskiego 47.