KKB: Chruślice Nowy Sącz nie obudziły się z zimowego snu

2021 04 25 CHRLEK glownePo prawdopodobnie najdłuższej w historii przerwie zimowej do gry powrócili piłkarze nowosądeckiej Keeza Klasy B. W spotkaniu rozegranym na boisku przy ulicy Lwowskiej 232 zmierzyły się ze sobą zawodnicy Chruślic Nowy Sącz oraz LKS-u Łęka. Pojedynek obfitował w wiele emocji, a także goli i ostatecznie zakończył się tryumfem przyjezdnych, 4:2. Dla "Zielono-czerwonych" była to pierwsza wygrana w sezonie 2020/21.

Oba zespoły dość sennie rozpoczęły mecz. Dopiero 30. minuta przyniosła więcej emocji, a zarazem gola, bowiem na listę strzelców wpisał się Kamil Jakubowski. 120 sekund później Przemysław Bielak podwyższył prowadzenie gości. Nowosądeczanie próbowali się odgryźć, lecz zamiast tego otrzymali kolejny cios. Jego autorem został Krystian Jarząb, który wykorzystał "wielbłąd" golkipera Chruślic i delikatnym kopnięciem piłki wpakował ją do siatki. Jeszcze przed przerwą podopieczni trenera Roberta Buźniaka mogli nieco zmniejszyć straty, ponieważ sędzia Bogusław Bożek podyktował rzut karny na ich korzyść. Jednak Paweł Zawiślan wyczuł intencje Pawła Urygi, dzięki czemu obronił jego uderzenie.

2021 04 25 CHRLEK 3

Zaraz na początku drugiej części gry Przemysław Bielak po raz drugi pokonał Paula Tadycha, czym praktycznie dobił "Czerwono-czarnych". Nie mając już nic do stracenia piłkarze z Nowego Sącza ruszyli do frontalnego ataku. Efektem tego był przepiękny gol Przemysława Tomasiaka oraz samobójcze trafienie Filipa Kempy. Jednak mimo ogromnej przewagi, a także sporej ilości czasu (ponad trzydzieści minut - przyp. red.) futboliści Chruślic nie zdołali więcej pokonać golkipera rywali i tym samym po raz czwarty w obecnym sezonie zeszli do szatni jako pokonani.

2021 04 25 CHRLEK 1

Chruślice Nowy Sącz - LKS Łęka 2:4 (0:3)

Bramki: Przemysław Tomasiak 50', Filip Kempa 60' (s) - Kamil Jakubowski 30', Przemysław Bielak 32', 48', Krystian Jarząb 40'.

Żółte kartki: Tomasz Rosiek, Kamil Groń (obaj LKS).

Chruślice: Paul Tadych - Daniel Griński, Przemysław Mółka, Krzysztof Surdej, Johann Flieger (46' Jakub Jasiński), Przemysław Tomasiak (80' Szymon Szczygieł), Jakub Tomasiak (46' Kamil Jasiński), Paweł Uryga (75' Dariusz Chwastek), Damian Mółka, Patryk Griński (70' Arkadiusz Buźniak), Mateusz Baczyński.

LKS: Paweł Zawiślan - Kamil Groń, Artur Wójs, Tomasz Rosiek (65' Arkadiusz Autowicz), Kamil Jakubowski, Kamil Obrochta (85' Jakub Pres), Sebastian Faron (65' Tomasz Oracz), Przemysław Bielak (80' Bogusław Urbanik), Filip Kempa (70' Marcin Jakubowski), Marcin Bieniek, Krystian Jarząb.

Sędziował: Bogusław Bożek (Nowy Sącz).

Widzów: bez udziału publiczności.

W 45. minucie Paweł Uryga (Chruślice) nie wykorzystał rzutu karnego (Paweł Zawiślan obronił).