Puchar Polski Podokręgu PN Kraków dla Hutnika Kraków!

IS DSC 5351

Hutnik Kraków pokonał Ludowy Klub Sportowy "Wiślanie" Jaśkowice i zdobył Puchar Polski na szczeblu Podokręgu PN Kraków. 

Już w 4 minucie po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu Kamila Sobali białoruski obrońca Wiślan Andrey Arkhipov niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Chwilę później wyraźnego faulu w polu karnym gości na Dawidzie Lincy nie odgwizdał sędzia Maciej Koster. W 22. minucie szybka kontra Hutnika przyniosła drugą bramkę. Patryk Matysek podał do Kamila Sobali, ten odegrał do Błażeja Radwanka, który z bliska umieścił piłkę w bramce. W 29. minucie groźny strzał przyjezdnych świetnie na róg odbił debiutujący w pierwszym zespole Hutnika Kacper Chorążka. Po chwili arbiter nie zawahał się i wskazał na "wapno", gdy po starciu z Przemysławem Antoniakiem w polu karnym upadł Piotr Morawski. Wykonawca rzutu karnego, były zawodnik Hutnika Mateusz Lampart, trafił piłką w słupek. W 32. minucie kolejną efektowną kontrę wyprowadzili hutnicy. Matysek podał do Lincy, ten do Radwanka. Wreszcie piłka trafiła do Sobali, który nie miał problemu z wykorzystaniem sytuacji. Przed przerwą dobrej okazji do zdobycia kolejnej bramki nie wykorzystał Matysek, który po ładnej akcji i podaniu Radwanka uderzył tuż obok słupka.

IS DSC 5386

W przerwie trener Wiślan Wojciech Ankowski przeprowadził cztery zmiany. Z kolei w Hutniku na murawie pojawili się trzej juniorzy. Od 46. minuty grał Filip Handzlik, a z czasem weszli też Kamil Broda i Miłosz Wąchała. Hutnicy przez cały czas kontrolowali sytuację i mieli jedną znakomitą sytuację do podwyższenia prowadzenia. Po podaniu Lincy wspominany Handzlik świetnie przyjął piłkę na pierś w polu karnym, ale jego uderzenie minęło słupek. Pod drugą bramką, po mocnym strzale zza pola karnego Michała Morawskiego efektowną robinsonadą popisał się Chorążka. W 81. minucie Dariusz Żaba ładnym uderzeniem z kilkunastu metrów zdobył honorowego gola dla gości.

Po meczu prezes PPN Kraków Kazimierz Śliwiński i wiceprezes Bartosz Margasiński wręczyli pamiątkowy puchar kapitanowi Hutnika Przemkowi Antoniakowi. Hutnik w kolejnej fazie zagra z jedną z trzech drużyn z innych podokręgów (Olkusz, Wieliczka, Myślenice). Zwycięskie zespoły nie są jednak w nich jeszcze wyłonione.

Hutnik Kraków - Wiślanie Jaśkowice 3:1 (3:0)

Bramki: Andrey Arkhipov (s) 4', Błażej Radwanek 22' Kamil Sobala 32' - Dariusz Żaba 81'.

Żółte kartki: Dawid Linca - Jakub Ochman, Marcin Kołton.

Hutnik: Kacper Chorążka - Kamil Janecki, Kamil Sosna, Piotr Świątko, Przemysław Antoniak - Kamil Sobala (82' Konrad Bukowczan), Tomasz Jaklik, Mariusz Bienias (67' Kamil Broda), Dawid Linca, Błażej Radwanek (75' Miłosz Wąchała) - Patryk Matysek (46' Filip Handzlik).

Wiślanie: Sebastian Ropek - Andrey Arkhipov, Jakub Ochman (46' Paweł Galos), Piotr Morawski (46' Bartosz Czarnecki), Michał Morawski, Rafał Domaradzki, Marcin Kołton, Aleksander Ślęczka, Dawid Białek (80' Kamil Pachel), Mateusz Lampart (46' Konrad Kuliszewski), Maciej Wcisło (46' Dariusz Żaba).

Sędziował: Maciej Koster (Kraków).

Widzów: 300.

W 32. minucie Mateusz Lampart (Wiślanie Jaśkowice) nie wykorzystał rzutu karnego.

Źródło: www.nh2010.pl

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies