Ekstraklasa: Pogrom po pogromie [Foto, Wideo]

DSC0037Można powiedzieć, zemścili się zawodnicy Wisły Kraków po porażce 6:2 z Pogonią Szczecin. 5:1 dla krakowian to ostateczny wynik starcia Białej Gwiazdy z Arką Gdynia. Wynik ten odzwierciedla dokładnie to, co działo się przez 90 minut na boisku.
Pierwszą i honorową bramkę dla gdynian zdobył już w 5 minucie Marcin Warcholak. Po świetnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzył piłkę mocno głową i pokonał Załuskę. 13 minut później na 1:1 wyrównał Rafał Boguski. Akcję lewą stroną poprowadził Patryk Małecki, zagrał piłkę do Popovicia, którego strzał został zablokowany przez obrońcę Arki, jednak odbita futbolówka trafiła pod nogi Boguskiego, który po raz drugi pokonał Jałochę.
Drugą bramkę dla Białej Gwiazdy w 29 minucie znów zdobył "Boguś", który wykorzystał świetne dośrodkowanie "Małego". Trzeci gol krakowian został zdobyty 9 minut później przez Petara Brleka, również główką, tym razem po dośrodkowaniu Mączyńskiego. Czwartą bramkę dla Wisły i swoją trzecią w tym meczu w 63 minucie zdobył Rafał Boguski, który przebiegł z piłką pół boiska, okiwał dwóch obrońców Arki i precyzyjnym strzałem w dolny róg bramki pokonał Jałochę. Ostatnią bramką dla zespołu Kazimierza Kmiecika zdobył Paweł Brożek w 71 minucie spotkania. Głowacki zagrał długą piłkę do wolnego Boguskiego, ten podprowadził futbolówkę kilka metrów, zagrał w pole karne, gdzie "Broziu" dopełnił formalności z 5 metrów.
W następnej kolejce Wisła zagra z Lechią w Krakowie, ale wcześniej czeka ją pojedynek w ćwierćfinale Pucharu Polski z Lechem Poznań, również w roli gospodarza. Arka z kolei zmierzy się z Ruchem Chorzów na wyjeździe.
 DSC0160

Ekstraklasa, 26.11.2016
Wisła Kraków - Arka Gdynia 5-1 (3-1)
Bramki: Rafał Boguski 18', 29', Petar Brlek 38', Paweł Brożek 71' -  Marcin Warcholak 5'
Kartki: Maciej Sadlok 72' - Krzysztof Sobieraj 49'
Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Boban Jović, Arkadiusz Głowacki, Alan Uryga, Maciej Sadlok ( Adam Mójta 77') - Krzysztof Mączyński, Petar Brlek, Denis Popvić - Rafał Boguski (Jakub Bartosz 73'), Paweł Brożek (Mateusz Zachara 80'), Patryk Małecki
Trener: Kazimierz Kmiecik
Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Damian Zbozień, Dawid Sołdecki, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Antoni Łukasiewicz, Yannick Kakoko (Mateusz Szwoch 66'), Marcus Vinicius, Dominik Hofbauer, Adrian Błąd (Rashid Yussuff 59') - Dariusz Zjawiński (Rafał Siemaszko 45')
Trener: Grzegorz Niciński
Sędzia główny: Jarosław Przybył
Sędzia asystent 1: Konrad Sapela
Sędzia asystent 2: Kamil Wójcik