E: "Słonie" ratują remis w doliczonym czasie [Foto]

3d 079W meczu 22. kolejki Bruk-Bet Termalica zremisowała z liderem LOTTO Ekstraklasy Lechią Gdańsk 1:1. Drużyna z Gdańska objęła prowadzenie po indywidualnej akcji Sławomira Peszki w 73 minucie. Był to okres gry w którym wydawało się, że to gospodarze strzelą bramkę, a stało się inaczej. "Słoniki" walczyły jednak do końca i taka postawa została nagrodzona. W ostatniej minucie spotkania w doliczonym czasie za zagranie piłki ręki w polu karnym, sędzia podyktował dla nich rzut karny. Na bramkę zamienił go Vladislavs Gutkovskis.
3d 015
Lotto Ekstraklasa (17.02.2017) – Nieciecza
Bruk-Bet Termalica - Lechia Gdańsk 1:1 (0:0)
Bramki: Peszko 73, 1:1 Gutkovskis 90+4 - karny.
Sędziowali: Paweł Raczkowski (główny), Michał Obukowicz, Tomasz Listkiewicz (asystenci).
Żółta kartka: Szarek - Nunes, Maloca, Wojtkowiak, Michał Mak
Widzów 3012.
Bruk-Bet Termalica: Pilarz - Fryc, Osyra, Szarek,  Guilherme ( 51 Ziajka) - Misak (66 Gergel), Babiarz, Jovanović, Kupczak, Guba (73 Nowak) - Gutkovskis.
Lechia: Kuciak – Stolarski (73 Michał Mak),  Wojtkowiak, Maloča, Wawrzyniak - Haraslin,  Nunes,  Wolski, Peszko (83 Kuświk) - Flávio Paixão, Marco Paixão.