Turniej Noworoczny krakowskich liceów dla V LO

3D IMG 6366Jak co roku kilkanaście dni po sylwestrze uczniowie dwóch krakowskich liceów: V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego i I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego spotkali się na hali Wisły Kraków przy ulicy Reymonta 22, aby zmierzyć się ze sobą w siatkówce i koszykówce. Oba spotkania wygrało V LO i sprawiło niemałą niespodziankę wszystkim miejscowym licealistom.

Najpierw rozgrywany był mecz w piłkę siatkową. Odbyły się trzy sety, w każdym z nich grała inna drużyna. W pierwszym secie mierzyli się ze sobą mężczyźni, w drugim secie kobiety, a w decydującym mieszany skład. Pierwsza partia zdecydowanie należała do graczy z V Liceum, bowiem pokonali siatkarzy I LO 25:19. Rozbudziły się dzięki temu zwycięstwu nadzieje licealistów ze Studenckiej, ale drugi set wygrały już dziewczyny z I LO. Tym razem bezradni byli uczniowie „Piątki”. Zwycięstwo 25:13 przedłużało więc szanse „Jedynki” na wygraną. W pojedynku mieszanych składów, jednak znów lepsi byli uczniowie V LO, którzy pokonali Nowodworek 25:22.

3D IMG 6077

W meczu koszykówki faworyt był znany i było nim zdecydowanie I LO. Wydawało się, że z koszykarzy „Piątki” nic nie zostanie, ale udanie postawili się oni swoim przeciwnikom i ostatecznie wygrali 52:48. Niekwestionowanym bohaterem V Liceum był Jakub Śliwa, który był najlepszym zawodnikiem na parkiecie i głównie dzięki niemu Liceum Witkowskiego odniosło zwycięstwo. Ale nie pozostawili oni po sobie tylko pozytywnego wrażenia, bowiem minutę przed końcem czwartej kwarty wygrywali różnicą aż dziesięciu punktów, a mecz zakończyli z przewagą tylko czterech. Wniosek jest więc jasny, koszykarze z V LO muszą popracować nad końcówką meczów, aby w przyszłości nie dopuścić do takich emocji.

Skład V LO (mężczyźni) w siatkówkę: Piotr Załęski, Wiktor Kamiński, Aleksander Siudak, Michał Niemiec, Filip Florkiewicz, Jan Majczyk, Tomasz Gargula, Piotr Zawiślan, Piotr Nieckarz, Jakub Woźniak, Szymon Sak

Skład V LO (kobiety) w siatkówkę: Justyna Pilch, Anna Gut, Julia Rybak, Aleksandra Kufel, Justyna Daniec, Agnieszka Szpotowska, Martyna Gurbiel, Emilia Maiota

Skład V LO w koszykówkę:  Tymoteusz Chmielecki, Szymon Biela, Dawid Bania, Adam Przywieczerski, Krzysztof Chmielecki, Jakub Turdza, Filip Florkiewicz, Mikołaj Reiter, Dominik Wielgórski, Jakub Śliwa, Andrzej Kusiak, Aleksander Siudak

Skład I LO (mężczyźni) w siatkówkę: Maciej Szkodny, Maciej Woźnica, Jan Bator, Mateusz Kazibut, Wojciech Stradomski, Aleksander Seremak, Jakub Dąbroś, Karol Pastuszka

Skład I LO (kobiety) w siatkówkę: Patrycja Małota, Melania Wojtusik, Maja Karczmarczyk,  Julia Rzepka, Anna Prochownik, Patrycja Zarabska, Katarzyna Moskała, Iwona Pastułka, Agnieszka Drej, Alicja Strojniak, Julia Zastawnik

Skład I LO w koszykówkę: Justyna Wachowiak, Jakub Latosiński, Krzysztof Miśkowicz, Kamil Sobolak, Daniel Pietruszka, Paweł Rodycz, Bartłomiej Ciesińki, Piotr Krupa, Rafał Mikruta, Bartłomiej Pierściński, Paweł Wodecki, Miłosz Ćwik