Wygrane sparingi Hutnika

spardal7Dobrą formę w meczach przygotowawczych do nowego sezonu, zaprezentowali piłkarze Hutnika. Swoje mecze kontrolne wygrał pierwszy zespół oraz drużyna juniorów. Drużyna seniorów wygrała 2:0 z Dalinem Myślenice.
Pierwszą bramkę strzałem z dystansu zdobył Szymon Pietrzyk. Druga bramka była dziełem Przemysława Antoniaka, który celnym strzałem wykończył kontrę przeprowadzoną przez Huberta Pachowicza.

Hutnik wystąpił w następującym składzie:

1 połowa: Mateusz Zając - Tomasz Jaklik, Łukasz Kędziora, Mariusz Bienias, Bartosz Tetych - Kamil Sobala, Krzysztof Świątek, Szymon Pietrzyk, Dawid Linca, Grzegorz Marszalik - Błażej Radwanek
2 połowa: Adam Dul - Michał Barnaś, Kędziora (Pietrzyk), Norbert Leśniak, Przemysław Antoniak - Gor Sargsyan, Świątek (Linca), Jakub Ptak, Mateusz Reczulski, Oskar Świeca - Hubert Pachowicz

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także juniorzy Hutnika, którzy pokonali grającą na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów, Cracovię. Bramki dla nowohuckiej drużyny zdobyli Filip Handzik i Sławomir Rozkrut. W drużynie Hutnika wystąpiło wielu nowych zawodników a sam mecz rozgrywany był w nietypowy sposób. Zagrano 3 tercje (45 min + 30 min + 30 min)

Skład Hutnika:

1 tercja: Mateusz Sroka (Progres) - Jakub Talaga (Garbarz Zembrzyce), Piotr Cholewa (Progres), Dawid Źródlewski, Jakub Skrzyński - Łukasz Jaskowski (Cracovia), Sebastian Zdebski, Kamil Broda, Filip Handzlik (Wisła), Miłosz Wąchała - Patryk Matysek (Stadion Śląski Chorzów)
2 tercja: Ljubomir Potijenko (Ukraina) - Sebastian Rozkrut, Cholewa, Źródlewski, Arkadiusz Grzybowski (Tramwaj Kraków) - Sławomir Rozkrut, Patryk Król (Progres), Wiktor Karkoszka (Progres), Miłosz Drąg (AP21 Kraków), Piotr Rusek (Dalin Myślenice) - Hubert Szuba (Krakus Nowa Huta)
3 tercja: Bartłomiej Tracz - Seb.Rozkrut, Karkoszka, Krystian Chrabąszcz (Progres), Maciej Wrzesień (Progres) - Sł.Rozkrut (Piotr Helbin - Progres), Arkadiusz Klimczak, Król (Kamil Czyżycki), Handzlik (Maciej Wójcik), Mateusz Wnęk - Matysek (Bartłomiej Hankus)

źródło: nh2010.pl/fot. Bartłomiej Sowa