F1L: Herb Nowego Sącza wrócił na koszulki Sandecji

Herb MiastaNa oficjalnych socjal mediach Sandecji Nowy Sącz pojawiła się informacja o powrocie herbu Miasta Nowego Sącza na stroje meczowe pierwszoligowca. Symbol grodu znad Dunajca wraca na trykotach "Biało-czarnych" po ponad dwuletnim niebycie.

Przypomnijmy, że ostatnio taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2016/17, czyli wtedy gdy nowosądeczanie wywalczyli awans do LOTTO Ekstraklasy. Wówczas na prawej piersi znajdowała się dłoń będąca oficjalnym logiem miasta (decyzją Prezydenta Ludomira Handzla została ona wycofana z obiegu - przyp. red.).

Aktualnie herb miasta zlokalizowany jest na lewym rękawie koszulek. Przedstawia on w błękitnym polu postać św. Małgorzaty, stojącej na grzbiecie zielonego smoka. Św. Małgorzata ubrana jest w białą suknię, a na ramiona ma zarzucony czerwony płaszcz. Jej głowę zdobi złota korona i nimb. W prawej ręce trzyma wydłużony złoty krzyż, którym godzi w rozwartą paszczę smoka. W lewej ręce trzyma gałązkę palmową. Smok, na którym stoi, przedstawiony z boku, jest wygięty na kształt półksiężyca. Jego paszcza i zakręcony ogon są uniesione ku górze. W połowie długości smoka widoczna jest szponiasta łapa i smocze skrzydło.

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies