I Liga Siatkarzy: Akademicy wygrywają mecz pełen walki

3D DSC 6514Bardzo emocjonujące spotkanie zafundowali nam siatkarze obu drużyn. Ostatecznie, po zaciętym pojedynku, górą wyszli zawodnicy KS AGH Kraków, którzy pokonali gości 3:2 (25:23, 25:16, 16:25, 23:25, 15:9). Pierwszy set, choć bardzo wyrównany, wygrany został przez zawodników KS AGH Kraków. Mimo tego, że w pewnym momencie przegrywali oni aż czterema punktami, podnieśli się i ostatecznie wygrali tę partię 25:23. W trudnych chwilach krakowianie mogli liczyć na bardzo dobrze serwującego Romana Kąckiego.

W drugiej partii niepodważalnie lepsi byli już akademicy, którzy wygrali 25:16. Znów bardzo celnie serwował Kącki, dobrze blokowali krakowianie, ale i bardzo dużo niewymuszonych błędów popełniali goście i podopieczni Andrzeja Kubackiego zasłużenie prowadzili 2:0.

Kompletny zwrot akcji oglądaliśmy w trzecim secie. Całkowicie rozbici zostali gospodarze, przegrywając aż 16:25. Co najdziwniejsze, bardzo słabo działał w tej partii blok akademików, co zemściło się w postaci bardzo dużej przewagi punktowej gości.

Czwarty set był chyba najbardziej zaciętym ze wszystkich. Trwał ponad pół godziny, ale dzięki niesamowitej gonitwie za wynikiem gości przy stanie 22:20 to właśnie siatkarze z Tomaszowa zwyciężyli 25:23.

W piątym secie  swoją wygraną przypieczętowalizawodnicy KS AGH. Pokonali ekipę Bartłomieja Rebzdy 15:9. W tym secie pokazali, na co ich tak naprawdę stać. Bardzo skuteczni w ataku i konsekwentni w obronie.

Liczyli na to zwycięstwo podopieczni Andrzeja Kubackiego, bowiem było to ich pierwsze w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością. Pokazali bardzo wiele jakości i pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że takie mecze trafiać się nam będą częściej.

3D DSC 6583

21.10.2017,  I Liga Siatkarzy

KS AZS AGH - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (25:23, 25:16, 16:25, 23:25, 15:9)

KS AZS AGH: Konrad Stajer, Justin Ziółkowski, Bartłomiej Gajdek, Marcin Kania, Arkadiusz Żakieta (kapitan), Roman Kącki, Karol Redyk, Karol Dudziński, Jan Fornal, Sebastian Matula, Marcin Krawiecki, Kamil Dembiec, Bartłomiej Mordyl, Mateusz Podborączyński

Trener: Andrzej Kubacki

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki: Adam Kącki, Wiktor Musiał, Maciej Janikowski, Bartłomiej Neroj (kapitan), Michał Błoński, Rafał Obermeler, Dawid Ogórek, Bartosz Buniak, Kamil Gutkowski, Mateusz Frąc, Przemysław Toma, Damian Gościański, Adam Miniak, Bartłomiej Konewka

Trener: Bartłomiej Rebzda