Wielkie serca zawodników z Akademii Sandecja!

akademia hospicjumWczoraj adepci Akademii Sandecja z drużyny U-11 odwiedzili Sądeckie Hospicjum. Młodzi zawodnicy podczas obozu sportowego wymyślili akcję w której za masaż wykonany kolegom (z innych zespołów) zbierali po skromne 2 zł. Całą zebraną kwotę, czyli 705 zł(!) przekazali na rzecz Sądeckiego Hospicjum. Zawodnicy wspominają, że akcja rozpoczęła się 48 godzin przed końcem obozu. W pierwszym dniu odbywała się ona w jednym pokoju, a następnego już w dwóch na 10 stanowiskach!

Do hospicjum przybyli przedstawiciele drużyny pod opieką trenera Michała Jawczaka, gościnie trenera Bartłomieja Damasiewicza oraz kierownik drużyny Magdaleny Łukaszczyk. W imieniu placówki środki finansowe odebrali Danuta Jasińska oraz Mieczysław Kaczwiński w obecności personelu medycznego będącego na dyżurze. Zawodnicy otrzymali podziękowania dla całego zespołu oraz słodycze.

- Przede wszystkim jestem bardzo dumna z chłopaków, którzy sami wyszli z tak piękną inicjatywą podczas swojego obozu piłkarskiego. Wraz z trenerem Michałem Jawczakiem byliśmy wręcz zdumieni jak w jednej chwili cała drużyna potrafiła zmotywować się w tym celu. Od początku byli bardzo zaangażowani w całą akcję i zdeterminowani, by przekazać uzbieraną kwotę na cele charytatywne. Należą im się wielkie brawa! Mam nadzieje, że w przyszłości wraz z całą Akademią jeszcze nie raz wyjdziemy z tak wspaniałą inicjatywą - powiedziała kierownik drużyny, Magdalena Łukaszczyk.

Źródło i fot. www.sandecja.pl

facebook_page_plugin

Wspieramy

Polityka cookies