KS Bronowianka Kraków - Orzeł Ebląg [FOTO]

dsc 9639Trzech setów potrzebowały dziś siatkarki Bronowianki, by od zwycięstwa rozpocząć trzydniowe zmagania w półfinałowym turnieju o awans do I ligi. Krakowianki były wyraźnie lepszą drużyną pokonując rywalki z Elbląga do 16, 21 oraz 17. W pierwszym secie podopieczne trenera Marka Kępy zagrały bardzo dobrze. Na tyle, by w drugim nieco się rozluźnić – w efekcie do stanu 14:14 prowadził Orzeł, ale jego przewaga na wspomnianym dystansie nie przekraczała 2-3 punktów. W późniejszej fazie seta zawodniczki z Bronowic odskoczyły rywalkom.

Sztab szkoleniowy skorzystał z pomocy zmienniczek, które zaprezentowały się dobrze – zwłaszcza na zagrywce (Marta Cichoń, Magdalena Domagalska). W trzecim secie krakowianki obudziły się już od pierwszych wymian i bez problemów wygrały mecz w trzech setach. Tytuł najlepszej zawodniczki meczu powędrował na konto bronowickiej Sandry Szychowskiej (wybór dokonany przez sędziego głównego oraz organizatora turnieju). Jutro najprawdopodobniej najciekawszy mecz opolskiej rywalizacji, w którym Bronowianka zmierzy się z Wisłą Warszawa. W pierwszym dniu obie ekipy pewnie pokonały rywalki po 3:0 i można przypuszczać, że już w sobotę obie zainteresowane strony rozstrzygną losy pierwszego miejsca w turnieju (awans do turnieju finałowego uzyskają dwie najlepsze drużyny z Opola oraz dwie najlepsze drużyny z równolegle rozgrywanego turnieju w Proszowicach). Początek spotkania o godzinie 12:00, a transmisję można obejrzeć na platformie YouTube.

ALE: niestety nie jest tak „kolorowo” jak mogłoby się wydawać. Szczególnie niepokoją dwa aspekty. Po pierwsze naprawdę bardzo słabe sędziowanie w obu spotkaniach, co prowadziło do tego że trenerzy musieli raz po raz przypominać arbitrom, że są na meczu siatkówki, a nie piłki ręcznej. Bez wymiernych efektów, bowiem arbitrzy byli w stanie zobaczyć jedynie ewidentne „przewinienia” – jak ataki w siatkę, czy przekroczenia linii. Nic poza tym… Dodatkowe pytanie, które warto zadać odnosi się do warunków w jakich toczyć będzie się turniej – mała, ciasna, szkolna hala. Nasza odpowiedź na pytanie czy w ten sposób można skutecznie propagować sport na poziomie ogólnopolskim jest oczywista…

1 mecz turnieju w Opolu: KS Bronowianka Kraków – Orzeł Elbląg 3:0 (25:16, 25:21, 25:17)

2 mecz turnieju w Opolu: KS Bronowianka Kraków – Wisła Warszawa, 11.04.2015 12:00 TRANSMISJA